Araç Takip Sistemi

N320 GPS araç takip cihazı, çeşitli çevrelerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Geniş voltaj aralığı, e-bisiklet, motosiklet, otomobil ve kamyonlarda istikrarlı çalışmasını sağlar. Küçük ama kompakt yapısı, son derece güvenilir elektrik devresi ve dahili pil tasarımı ile sadece aracınızı takip etmenize değil, aynı zamanda SOS çağrısı, uzaktan yakıt kesme, alan tanımlama, aşırı hız uyarısı ve geçmiş veri yükleme gibi bir çok özelliği kullanmanıza imkan tanır.

Motor Takip Sistemi

Motor Takip Sistemimiz sayesinde motor tutkunlarının temel bazı endişelerine de çözümler sunuyoruz.  Cihazımız dâhili bataryası sayesinde motorunuzun aküsünü bitirmediği gibi motorunuzdan kötü niyetli kişiler tarafından sökülse dahi size uzunca bir süre konum göndermeye devam eder. Ayrıca, akıllı telefonunuz ya da web ekranımız üzerinden göndereceğiniz tek bir komut ile motorunuzun kontağını uzaktan kapatabilirsiniz. Cihazın içinde bulunan 6 eksenli ivme ölçer sayesinde motorunuz kontak açılmaksızın yerinden hareket ettirildiğinden IVR araması ile cep telefonunuza bilgilendirme gelmektedir. Yukarıda sayılanlar gibi daha birçok özelliği barındıran motor takip cihazımızla, endişeleriniz yerini huzurlu bir uykuya bırakacak…

HAFRİYAT YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ NEDİR?

Hafriyat yönetim bilgi sistemi, araç filosu olan firmalara araçlarının sayısal bir harita üzerinde sürekli takip edilmesini sağlar.

Lojistik sistemleri arasında takip sistemi ihtiyacı en önemli olan sektör hafriyat sektörüdür. Hafriyat sektöründe, filo sayısının genelde büyük olması yönetim açısından oldukça zor ve büyük bir iletişim ağının oluşmasına neden olmaktadır. Genellikle şehir içi yapılan aktarma işlemlerinde detayların fazla olması, araçların ceza işlemlerine maruz kalmalarını engellemek ve güvenilir ticaretler gerçekleştirmek amacı ile takip sistemlerini kullanmak son zamanlarda oldukça gerekli bir duruma gelmiştir.

Takip sistemlerinin hafriyat şirketlerine sunmuş olduğu en güzel kolaylık ise, yüzlerce filodan oluşan araçları tek bir ekrandan canlı bir şekilde kontrol edebilme fırsatı sunmaktadır. Takip sistemi, en güvenilir yol bilgisi ile kısa yol paylaşımında bulunarak en uygun park yeri ve rölanti bilgilerini sunmaktadırlar.

Trafik ve şehir içerisinde hafriyat araçlarına ait yasaklı bölgeler, sistem tarafından otomatik olarak araçlara gönderilmekte olup belediye ile koordinasyon merkezi arasında bir çalışma merkezinin olduğunu belirtmek istiyoruz. Hafriyat döküm merkezine gün içerisine giren araç sayısı, plaka bilgileri tamamen sistem tarafından raporlanarak gün sonunda yetkili kişiler ile paylaşılması, Sistemin işleyişi daha uygun hale getirmektedir.

NEDEN HAFRİYAT YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ?

Trafik ve şehir içerisinde hafriyat araçlarına ait yasaklı bölgeler, sistem tarafından otomatik olarak araçlara gönderilmekte olup belediye ile koordinasyon merkezi arasında bir çalışma merkezinin olduğunu belirtmek istiyoruz. Hafriyat döküm merkezine gün içerisine giren araç sayısı, plaka bilgileri tamamen sistem tarafından raporlanarak gün sonunda yetkili kişiler ile paylaşılması, Sistemin işleyişi daha uygun hale getirmektedir.

Gün başlangıcından itibaren tüm hafriyat işlemleri bitiş saatine kadar HYS bileşenlerince kaydediliyor, tüm evrelerin tamamı bu sistem aracılığı ile kontrol ediliyor. Hafriyat kamyonlarının en sık kullanılan ve masraf anlamında en çok kullanımı bulunan bölümü damperdir.. Kontrol dışı altında, iş dışı durumlarda açılan damperler olması durumunda sistem merkeze otomatik bilgi veriyor, belirlenen araç üzerinde kontrol elde edilerek lüzumsuz damper kullanımının önüne geçiliyor.

Hafriyat araçların kontrolü iş sırasında önem arz etmektedir. Araçlar ne kadar hızlı çalışır ise sektör içerisinde yer alan kişilerin de kazançları doğru oranda artmaktadır. Belirli şantiye haritaları üzerinde araçların hangi aralıklar ile giriş, çıkış yaptıkları tamamen sistem tarafından kayıt ediliyor, istenilmesi durumunda rapor haline yetkililere iletiliyor. Sistemin amacı tamamen iş sahiplerinin yönetim alanını kolaylaştırarak filo yönetimlerinde yaşadıkları sorunları ortadan kaldırmaktır. Hafriyat Takip Sistemi aracılığı ile tüm araçların tek, tek analizleri yapılmakta olup, günlük, haftalık, aylık yaptığı seferler kontrol altına alınmaktadır.

Yukarıdaki yazımızda hafriyat sektörü ile ilgilenen kişiler için takip sisteminin neden önemli olduğunda kısaca bahsederek firmaların hangi alanlarda yararlanabileceğinden konuştuk. Teknoloji hızına yetişmek mümkün olmasa da bu gibi işler gerçekleştiren firmalar kesinlikle takip sistemlerini kullanmalıdır. Takip sistemleri, firmaların kazançlarını artırarak iş potansiyelini artırma konusunda oldukça etkili bir unsurdur.

hafriyat takip sistemi fiyatları kurumun ihtiyaçlarına göre farklılık göstermektedir.